דפנה כהן-מינץ

052-8749507

Human Design – העיצוב האנושי: הכירו את המנחים המובילים בתחום

כל אחד מאיתנו נולד שונה – זה בטח לא חדש לכם, אבל האם אתם יודעים איך לפעול בהתאם למבנה האישיות הייחודי שלכם? ה"עיצוב האנושי" מציע לגלות מהו ה"טיפוס" שלכם, ופורס בפניכם מפה שתעזור להבין כיצד לקבל החלטות נכונות יותר ולהגביר את השליטה על חייכם

פורסם בתאריך: 1.1.20 18:19

 

מאת: מאור מואינגר, תוכן שיווקי

דפנה כהן-מינץ: "כשאנחנו מתחילים לקבל החלטות שנכונות לנו – החיים שלנו משתנים"

במשך שנים ארוכות מילאה דפנה כהן-מינץ שורה של תפקידים באוניברסיטת תל אביב. בתפקידה האחרון לפני שיצאה לפנסיה היא שימשה כמנהלת אגודת ידידי האוניברסיטה בישראל, תפקיד אותו בנתה ופיתחה במשך 18 שנה.

על הנייר, מדובר במשרה נחשקת בארגון יוקרתי, אולם דפנה הרגישה שפרט לעבודה שהייתה מרתקת, אין לה הרבה. "עבדתי כמו מטורפת, בשעות לא שעות ובלי שנשאר לי בכלל זמן לעצמי", היא משחזרת. "הרגשתי שמוכרח להיות משהו נוסף מעבר וכל הזמן חשבתי מה יהיה כשאצא לפנסיה.

אומרים שכשהתלמיד מוכן – המורה מופיע. כך גם במקרה של דפנה – כשהיא הייתה מוכנה ובשלה לשינוי, הוא הופיע מעצמו. המסע הארוך הזה התחיל עם קורס "אווטר®" שעברה והמשיך כאשר גילתה את ה-HUMAN DESIGN. כשביקשנו ממנה להסביר על שתי השיטות האלו, הדימוי שעלה במוחה מגיע דווקא מעולם המחשבים: "אם אווטר® זו התוכנה של המיינד, שמגדירה את האמונות והתפיסות שלנו, העיצוב האנושי היא החומרה שלנו, כלומר הגדרת המבנה האנרגטי הייחודי של כל אחד מאתנו".

הולכים נגד הטבע שלנו

ה"עיצוב האנושי" מחלק את כל בני האדם לארבעה "טיפוסים" – כאשר לכל אחד מהם יש 'הוראות הפעלה' מדויקות שמסבירות כיצד הכי נכון לכל אדם להתנהל בעולם. כשגילתה מהו ה"טיפוס" שלה, דפנה הבינה לראשונה שהיא ניהלה את חייה בדיוק באופן ההפוך מזה שנכון לה.

"אני זוכרת שהגעתי ל"קריאה" והאישה שמולי הסתכלה על המפה שלי ואמרה – 'תראי, יש לך המון מה לתת לאנשים, אבל את צריכה לקבל הזמנה לעשות את זה. את לא צריכה להיות זו שיוזמת. כשאת יוזמת את יוצרת סביבך התנגדות שיוצרת תחושות שליליות'. בניתוח הזה היא למעשה גרמה לי להבין למה לא הצלחתי ליצור דברים שרציתי. עד אז, כל מה שעשיתי היה ליזום, לשכנע, לבקש. כשהבנתי איך נכון לי לפעול, הרגשתי שתוך 24 שעות החיים שלי השתנו לחלוטין.

"למעשה הבנתי שאני הולכת נגד הטבע שלי, דבר שרבים עושים בלי להתכוון. ברגע שאנחנו מבינים שכל אחד מאיתנו הוא שונה ויש לו איכויות אחרות שנכונות רק לו – קל לנו יותר להתכוונן למקומות חיוביים יותר".

מיסטיקה ופיזיקה: חיבור מיוחד במינו

דפנה מספרת שה"עיצוב האנושי" נשען על סינתזה ייחודית בין אסטרולוגיה, הצ'קרות ההודיות, ה"אי צ'ינג" (ספר התמורות הסיני) והקבלה היהודית. בנוסף, היא מדגישה כי השיטה נתמכת גם בעקרונות של מדעים מדויקים לרבות אסטרונומיה, ביוכימיה, פיזיקה קוונטית וגנטיקה. בעזרת כל השיטות האלו ניתן לעצב את מה שנקרא ה"גרף האנושי" – מפה אינדיבידואלית שמנחה אותנו להתנהלות נכונה יותר בכל תחומי החיים.

"מקובל לחשוב שה"עיצוב האנושי" זו שיטת טיפול, אבל היא לא נועדה לטפל באנשים אלא לעזור לקבל החלטות שנכונות לנו. ברגע שאנחנו מקבלים החלטות שנכונות לנו ולא הולכים נגד הטבע שלנו, החיים שלנו משתנים. זו שיטה רב-שכבתית עם עומקים משמעותיים שלוקח זמן להתעמק בה,  אבל הקסם שלה הוא שכבר בקריאה הראשונית של המפה מקבלים כלים פרקטיים שעוזרים להבין איך לנהל את חיינו בצורה טובה ומיטיבה יותר".

כשאנשים פונים אלייך לקריאה – מה בדיוק קורה שם?

"בשלב הראשון אני קוראת את המפה של האדם שמגיע אליי, מסבירה לו איך זורמת האנרגיה שלו בגוף, מהו הטיפוס שלו ומה מבנה האישיות הייחודי שלו. תוך כדי השיחה בדרך כלל עולים קשיים ואתגרים שהוא מתמודד איתם ואני מסבירה לו איך נכון להתמודד איתם על פי המבנה שלו ואיך נכון לו לקבל החלטות. אני אף פעם לא מקבלת החלטה בשבילו, אלא מסבירה לו איך נכון לפעול בהתאם לעיצוב הייחודי שלו.

"ההבנה הזאת עוזרת להרבה אנשים לעשות סדר בחייהם. אני זוכרת אדם שאמר לי פעם כמה כסף ואנרגיות חסכתי לו כשהסברתי לו שהוא לא נועד לעבוד, אלא להדריך. אז הוא הבין שהוא איננו צריך לעשות הכול לבד, אלא לתת לאחרים לעשות בשבילו חלק מהעבודה.

"ישנם לדוגמה גם אנשים שמקבלים מידי פעם התקפי זעם. דרך הקריאה הם יכולים להבין מה המקור שלהם, להפסיק לכעוס על עצמם כשהם מתפרצים וגם לגלות מה יוכלו לעשות כדי להימנע מהתקפים כאלו בעתיד. כך קורה גם עם אנשים שמתמודדים עם פחדים, חרדות, חוסר סיפוק מהמסלול שבחרו בחיים, קשיים במציאת זוגיות, קשיים בניהול קשרים חברתיים וכל בעיה אחרת שבה הם נתקלים".

דפנה מינץ. צילום עצמי

דפנה כהן-מינץ. צילום עצמי

זה יכול גם לעזור לנהל מערכות יחסים בריאות יותר?

"בהחלט. אנשים, חשוב להבין, משפיעים מאוד אחד על השני – פשוט מעצם היותם. לכל אחד מאיתנו יש מבנה ייחודי ואיכויות מסוימות שאין לאחר. כשאנחנו מבינים איך אנחנו משפיעים על אחרים, קל לנו יותר לקבל החלטות שיטיבו עם האנשים סביבנו ועם מערכות היחסים שלנו איתם.

לדוגמה, הגיע אליי פעם אדם שנטה לריב המון בלי להבין למה. בקריאת המפה שלו הבנו שהוא מקבל החלטות באותו הרגע, בעוד שלבת הזוג שלו נדרש זמן רב כדי לקבל החלטה שתיטיב איתה. הפער הזה ביניהם יצר הרבה מתח וריבים – אך כאשר הם הבינו את השוני ביניהם ולמדו לכבד אותו, הוא למד לתת לה את הזמן שלה והתפתחה ביניהם חמלה גדולה יותר ותקשורת בריאה יותר.

"אני גם זוכרת מקרה של שתי אחיות שהיו מאוד קרובות אחת לשנייה, אבל אחת מהם תמיד הרגישה קצת אאוט-סיידרית. היא חשה ריחוק מאחותה שגרם לכאב עצום בחייה. בקריאה התברר שאחותה, כמו כ-70 אחוזים מהאנשים, היא "ג'נרייטורית (Generator). אלו אנשים שזכו ב'כוח החיים' – אנשים עם אנרגיה שמאפשרת להם לפעול, לעשות ו'לבנות את העולם'.

"בקריאה גם התברר שהאחות שמרגישה שונה היא למעשה "רפלקטורית" (Reflector) – טיפוס ייחודי שמרכיב רק אחוז אחד מהאוכלוסייה. בקריאה סיפרתי לה שהתפקיד שלה הוא לשקף לאחרים את המקום שהם נמצאים בו. הסברתי שהייעוד שלה שונה לגמרי מזה של אחותה. כשהתברר לה הדבר הזה ממש יכולתי לראות איך היא פתאום קיבלה את החיים שלה מחדש, היא הבינה שהיא בכלל לא צריכה להשוות את עצמה לאחותה כי התפקיד שלה הוא אחר וגם ייחודי וחיוני מאוד בעולם שלנו.

אז כל אחד יכול פשוט לקרוא את המפה שלו ולהתחיל לחתוך לשיפור החיים שלו?

"ההיכרות עם העיצוב האנושי מתחילה בקריאה של המפה האישית ואחריה כבר אפשר להתחיל בהתנסות שתביא לשינוי בחיים. קורס קצר של 4 מפגשים – "חייה את העיצוב שלך", יכול לעזור מאוד.  אף אחד לא חי לבד ולכן בקורס ניתן להבין את כל ארבעת הטיפוסים והאינטראקציה ביניהם, את מרכזי האנרגיה השונים בגוף ותפקידם ובעיקר להבין את עצמך בהקשר משפחתי, חברתי או עסקי, ולזרום עם החיים בכמה שפחות התנגדות".

דפנה כהן-מינץ: עיצוב אנושי

טלפון: 052-8749507

דפנה כהן מינץ והמפה. צילום: נועה גליקליך

תפריט נגישות